Farské oznamy

Najnovšie oznamy z našej farnosti

FARSKÉ OZNAMY: 28.4. – 5.5. 2024

5. veľkonočná nedeľa

LITURGICKÝ KALENDÁR

Pondelok: Sv. Kataríny Sienskej, panny a učit. Cirkvi, sviatok
Streda: Sv. Jozefa, robotníka, spom.
Štvrtok: Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spom.
Piatok: Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok
Sobota: Sv. Floriána, muč., spom.
Nedeľa:  6. veľkonočná

PORIADOK SV. OMŠÍ

• Pondelok

18:30 +Štefan Veselý, rodičia, brat a ostatná rodina

• Utorok

18:30 +Milan Maňásek

• Streda

7:00 +Angela Kurcová, sestra Vierka a rodičia

• Štvrtok

18:30 +Ladislav a Viera Lorencoví, setra Anna, rodičia z oboch strán

• Piatok

18:30 Na poďakovanie P. Bohu za dar života

• Sobota

7:00 Za živých i zosnulých členov nášho Ružencového bratstva

• Nedeľa

7:30 Za farníkov
    10:30 /prenos/ +rodičia Šmidoví, manželka Dana a ostatná rodina

2. ČASŤ OZNAMOV

1. Na budúcu sobotu prosím o pomoc pri upratovaní nášho chrámu veriacich z ulíc Obrancov mieru a Nám. 1. mája. Vďaka.
  2. Srdečná vďaka za pomoc pri strážení Eucharistie včera počas adorácie.
  3. V máji sa budeme modliť Loretánske litánie po modlitbe sv. ruženca a obetujeme ich za prvoprijímajúce deti a ich rodičov.
  4. Vo štvrtok o 17:00hod. bude stretnutie prvoprijímajúcich detí v kostole. Ak bude dieťa choré, prosím aby prišiel niekto z rodiny.
  5. V piatok bude stretnutie detí s animátormi o 17:00h. v pastoračke. V sobotu bude stretnutie s prvoprijímajúcimi deťmi o 15:00hod. Nácvik mládežníckeho zboru bude v nedeľu pred sv. omšou.
  6. Stretnutie birmovancov v piatok nebude.
  7. prvému piatku spovedám od utorka pred sv. omšami polhodiny, vo štvrtok už od 17:30h. V piatok pozývam k spovedi deti, mládež, birmovancov od 17:30hod.
  8. Stretnutie mamičiek na materskej dovolenke bude stredu o 9:00h v pastoračnej miestnosti.
  9. nedeľu 12.5. o 14:30hod. vás pozývam na posviacku obnovenej kaplnky sv. Jána Nepomuckého.

„To, čo Pán od nás žiada, je v istom zmysle prítomné už v samotnom slove synoda“. Spoločné kráčanie – laikov, pastierov, rímskeho biskupaje ľahký pojem, ktorý sa dá vyjadriť slovami, ale nie je také ľahké uviesť ho do praxe.

pápež František, Príhovor na Spomienkovej slávnosti k 50. výročiu zriadenia Synody biskupov

Ceremony Commemorating the 50th Anniversary of the Institution of the Synod of Bishops

17. októbra 2015

Podrobnejšie info k Synode nájdete na: www.synoda.sk

Prípadné otázky, alebo príspevky prosím zasielajte na:
Mail: synodagbely@gmail.com
WhatsApp, SMS: 0903 702 239

Vopred Vám ďakujeme za Vaše príspevky, ktoré ďalej odkomunikujeme na diecéznej úrovni.

Váš duchový otec a koordinátor
Vdp. Andrej Fordinál a Ferdinand Válek