Farské oznamy

Najnovšie oznamy z našej farnosti

FARSKÉ OZNAMY: 14.4. – 21.4. 2024

3. veľkonočná nedeľa

LITURGICKÝ KALENDÁR

Nedeľa:  4. veľkonočná – Nedeľa Dobrého pastiera

PORIADOK SV. OMŠÍ

• Pondelok

18:30 +Milan Drtil, otec Ján, brat Peter

• Utorok

18:30 Za B. pomoc a zdravie pre celú rodinu

• Streda

7:00 +Mons. Jozef Tiso

• Štvrtok

18:30 +Ján Mihál, nevesta Eva, rodičia z oboch strán, zať Daniel, Štefan, Mária, Agneša, rodičia

• Piatok

18:30 +Anton Žilínek, rodičia z oboch strán, ostatná rodina

• Sobota

7:00 +Ján Michálek a Jozefína

• Nedeľa

7:30 +Jozef Hošek, súrodenci a rodičia
    10:30 /prenos/ Za farníkov

2. ČASŤ OZNAMOV

1. Na budúcu sobotu prosím o pomoc pri upratovaní nášho chrámu veriacich z ulice Čárskeho . Vďaka.
  2. Od dnes sa začína Týždeň modlitieb za duchovné povolania. Pozývam vás vo štvrtok po večernej sv. omši na adoráciu s týmto úmyslom. Môžeme pri nej získať aj úplné odpustky za zvyčajných podmienok.
  3. V  piatok bude stretnutie detí s animátormi na fare o 17:30h.
  4. Stretnutie s prvoprijímajúcimi deťmi bude v sobotu o 15:00hod., nácvik mládežníckeho zboru bude tiež v sobotu o 16:00hod.
  5. Stretnutie birmovancov bude v piatok – sv. omša + prednáška.
  6. Stretnutia s prvoprijímajúcimi deťmi v kostole začnú už tento štvrtok 18.4 o 17:00hod. Prosím, aby prišlo dieťa s jedným rodinným zástupcom, deti budú dostávať alby – jednotné oblečenie na slávnosť. Ak by bolo dieťa choré, musí prísť aspoň niekto z rodiny. Vďaka.
  7. Modlitby otcov sa uskutočnia 16.4.v utorok o 20:00h. na fare.

„To, čo Pán od nás žiada, je v istom zmysle prítomné už v samotnom slove synoda“. Spoločné kráčanie – laikov, pastierov, rímskeho biskupaje ľahký pojem, ktorý sa dá vyjadriť slovami, ale nie je také ľahké uviesť ho do praxe.

pápež František, Príhovor na Spomienkovej slávnosti k 50. výročiu zriadenia Synody biskupov

Ceremony Commemorating the 50th Anniversary of the Institution of the Synod of Bishops

17. októbra 2015

Podrobnejšie info k Synode nájdete na: www.synoda.sk

Prípadné otázky, alebo príspevky prosím zasielajte na:
Mail: synodagbely@gmail.com
WhatsApp, SMS: 0903 702 239

Vopred Vám ďakujeme za Vaše príspevky, ktoré ďalej odkomunikujeme na diecéznej úrovni.

Váš duchový otec a koordinátor
Vdp. Andrej Fordinál a Ferdinand Válek