Farské oznamy

Najnovšie oznamy z našej farnosti

FARSKÉ OZNAMY: 5.2.- 12.2. 2023

5. nedeľa cez rok

LITURGICKÝ KALENDÁR

Pondelok: Sv. Pavla Mikiho a spol., muč., spom.
Piatok: Sv. Školastiky, panny, spom.
Sobota. Panny Márie Lurdskej, spom./31. svetový deň chorých/
Nedeľa: 6. cez rok

PORIADOK SV. OMŠÍ

• Pondelok

18:00 +Stanislav Vlk

• Utorok

18:00 +Zdenka Rozborilová a ostatná rodina

• Streda

7:00 +Adrian, +rod. Rampáčková, Čížková, Jakubáčová, a za zdravie a B. pomoc pre celú rodinu

• Štvrtok

18:00 +Štefan Veselý/1 výr./

• Piatok

18:00 +Magdaléna Šprincová

• Sobota

7:00 +Pavol a Jozefa Petrovičoví a ostatná rodina

• Nedeľa

07:30 +Ján a Anna Hrušeckí, st. rodičia Uhrincoví
    10:30 /prenos/ Za farníkov

2. ČASŤ OZNAMOV

1. Na budúcu sobotu prosím opomoc pri upratovaní nášho chrámu veriacich z ulíc Družstevná a Hudecova. Vďaka.
  2. Dnes o 14:00hod. vás pozývam na ruženec a adoráciu obetovanú za všetkých, ktorí v tomto roku prijmú sv. manželstva v našom chráme.
  3. piatok po sv. omši stretnutie s deťmi nebude.
  4. sobotu stretnutie prvoprijímajúcich detí o 14:00hod. nebude.
    15:00h. sú deti pozvané na nácvik mládež. zboru v pastor. miestnosti.
  5. Zmena termínu našej farskej púťe do Lúrd: 11.7. – 15.7.2023. Sprevádzať nás bude: PaedDr. Martin Mojžiš. Dôležité stretnutie všetkých účastníkov púte s riaditeľom CK bude v piatok 10.2 po sv. omši. Bude teba nahlásiť osobné údaje, číslo OP alebo pasu, dátum platnosti dokladu, dohodnúť si cestovné poistenie a priniesť zálohu Verím, že sa všetci stretneme a nahlásime potrebné údaje.
  6. Dátum našich gbelských hodov sme museli posúnúť kvôli voľbám. Hodové slávnosti budú skôr: 23.9. – 24.9.2023.
  7. Pre každého koledníka Dobrej noviny je v sakristii darček z Centra Dobrej noviny, prídite si preň po sv. omši.
  8. Bratislavská arcidiecézna charita organizuje materiálnu zbierku pre trpiacich ľudí na Ukrajine: sviečky, kahance, baterky, tužkové batérie, powerbanky/založné zdraje energie/. Trvanie zbierky: 5.2. – 26.2. Zberná nádoba bude v kaplnke Božieho hrobu, alebo aj na našej Charite/ut., pia.:1700-1800h./. Vďaka za ochotu.
  9. Aj tento rok môžete podporiť naše Spoločenstvo don Bosco poukázaním svojich dvoch percent z daní. Všetky informácie nájdete na farskom webe v sekcii 2 percentá, kde si môžete stiahnuť aj príslušné tlačivá. Od budúceho týždňa budú k dispozícii aj vzadu v kostole. Prijímateľom je občinske združenie Archanjel Michal. Ďakujeme.

„To, čo Pán od nás žiada, je v istom zmysle prítomné už v samotnom slove synoda“. Spoločné kráčanie – laikov, pastierov, rímskeho biskupaje ľahký pojem, ktorý sa dá vyjadriť slovami, ale nie je také ľahké uviesť ho do praxe.

pápež František, Príhovor na Spomienkovej slávnosti k 50. výročiu zriadenia Synody biskupov

Ceremony Commemorating the 50th Anniversary of the Institution of the Synod of Bishops

17. októbra 2015

Podrobnejšie info k Synode nájdete na: www.synoda.sk

Prípadné otázky, alebo príspevky prosím zasielajte na:
Mail: synodagbely@gmail.com
WhatsApp, SMS: 0903 702 239

Vopred Vám ďakujeme za Vaše príspevky, ktoré ďalej odkomunikujeme na diecéznej úrovni.

Váš duchový otec a koordinátor
Vdp. Andrej Fordinál a Ferdinand Válek

Informácie k plánovanej farskej púti v roku 2023